Метод очищення організму, який використовують в центрі науково обґрунтований та запатентований. Він включає три послідовні етапи, кожен з яких вирішує певні завдання.


На першому етапі відбувається нормалізація обмінних процесів на рівні найзашлакованіших органів і систем, таких як: шлунково-кишковий тракт, печінка, внутрішньопечінкові жовчні протоки, в очищення включаються також і органи сечовидільної системи - нирки. 

На другому етапі завершується розпочате на першому етапі очищення шлунково-кишкового тракту, печінки і усієї сечовидільної системи, відбувається нормалізація жирового і холестеринового обміну, продовжують очищатися стінки кровоносних і лімфатичних судин від атеросклеротичних відкладень(бляшок), здійснюється стимуляція імунної системи і підвищуються захисні сили організму, максимально очищаються нирки.

Перший та другий етапи проводяться в умовах стаціонару протягом 5 днів під цілодобовим наглядом лікарів. Перед початком лікування пацієнти проходять обстеження, яке включає : 

  • УЗД
  • ЕКГ
  • Дослідження крові :загальний аналіз, біохімічний аналіз
  • Дослідження сечі 

Після визначення індивідуальних особливостей, пацієнтам призначається курс лікування, який оснований на особливій безбілковій та безсольовій дієтотерапії. Мета дієти - розвантаження печінки та активація її видільної та детоксичної функції, а також посилення діурезу і виведення солей з ниркових канальців. 

Обов'язковим є вживання пацієнтами мінеральної води слабкої мінералізації(вміст солей - 2 г/л). Найбільш оптимальні характеристики має мінеральна вода " Березівська", яка показана при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, сечовидільної системи, нирок. В організмі людини ця вода нормалізує обмінні процеси. 

Призначається також багато трав'яних чаїв, що мають протизапальну, жовчогінну, сечогінну, протигемороїдальну, послаблюючу та очищаючу дію.

Щодня кожному пацієнтові проводять 2-4 клізмені процедури на основі лікувальних трав і морських водоростей. Їх мета - максимальне звільнення кишечника від калових мас і підготовка жовчовидільної системи до природнього очищення.

Очищення розпочинається з прийому сульфату магнезії, продовжується питтям трав, посилюється прийомом яблучного соку, який дозволяє відкриватися внутрішньопечінковим жовчним протокам та закінчується після очищення шлунково-кишкового тракту, масляно-кислотною ентеросорбцією (дюбаж жовчовидільної системи), тобто прийомом оливкової олії та свіжо вижатого лимонного соку (вони єсильними подразниками і стимуляторами жовчовивідних шляхів).

В результаті дюбажу печінкові протоки і стінки жовчного міхура скорочуються і, по вже відкритих протоках, відбувається очищення печінки, зміна жовчі. Виходить густа жовч, що застоялася, з білірубіновими та холестериновими конкрементами різної величини і забарвлення, а кишечник звільняється від калових каменів і слизу. Ділянки слизу – це захисна реакція організму на надмірне накопичення або затримку в кишечнику кінцевих продуктів обміну, токсинів. З одного боку, слиз затримує (абсорбує) солі важких металів і радіонукліди, а з іншого боку, перешкоджає нормальному всмоктуванню та включенню в обмінні процеси та окислювально-відновні реакції мікроелементів та вітамінів. В результаті очищення, що проводиться по методиці нашого центру, з кишечника виділяється слиз у великій кількості. 

В процесі лікування наші пацієнти також отримують: 

  • Лікувальний масаж спини (комірної і попереково-крижової зони) 
  • Басейн (1-на година)

У пацієнтів, що пройшли курси очищення в нашому центрі, підвищується активність та працездатність, покращується психологічна стійкість, настрій, загострюється увага, покращується пам'ять, загальне самопочуття та стан здоров'я в цілому, нормалізується вага, тривалий час не загострюються хронічні захворювання. Значно зростає опірна функція організму до різних інфекцій, а також витривалість організму.

Люди, які піклуються про стан свого здоров'я, подібні курси очищення намагаються проводити один раз в 10-12-16 місяців, з урахуванням своїх індивідуальних особливостей, способу життя, режиму і якості харчування, звичок і багато іншого.